Завети

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The Testaments | Бр. на страни: 435 | Димензии: 235x150 | Корица: /
Извадок:

„Нашето заедничко време, читателу, се приближува кон крајот. Веројатно на овие мои страници ќе гледаш како на кревка кутија со богатство, која треба да се отвори со крајна внимателност. Веројатно ќе ги искинеш или ќе ги запалиш: тоа често им се случува на зборовите.“ „Во рацете држиш опасно оружје наполнето со тајните на три жени од Галад. Тие ги ризикуваат своите животи заради тебе. Заради сите нас.“ „Пред да влезеш во нивниот свет, наоружај се со овие мисли: Знаењето е моќ и Историјата не се повторува, но се римува.“

Цена: 700 ден

16 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Завети

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-35-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Завети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in