Заветот на коските

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Legado en los huesos | Бр. на страни: 496 | Димензии: 13x20 | Корица: /

Доволен е само еден збор за да воскреснат духовите од минатото! Бастанската трилогија продолжува со уште една маестрално раскажана приказна во чие средиште е непоколебливата инспекторка Амаја Саласар. Една година по апсењето на Јасон Медина поради силување и убиство на паштерката, инспекторката од Регионалната полиција Амаја Саласар има уште една обврска пред да отиде на породилно отсуство – да присуствува на судењето на Медина. Ненадејно судијата објавува дека судењето се прекинува. Тоа предизвикува општа вознемиреност кај присутните, но судијата нема избор. Обвинетиот се самоубил во тоалетот и оставил мистериозна порака за Амаја, писмо со само еден збор: „Тарттало“. Што крие мистериозната порака што упатува на мрачно суштество од баскиската митологија? За да ја открие вистината, Амаја повторно ќе мора да се соочи со своите стравови од минатото и да се врати во родниот крај, во кој истрагата ќе добие застрашувачки заплет.

Цена: 500 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Заветот на коските

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-385-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Заветот на коските”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in