Заврти боја и облик

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Заврти боја и облик | Бр. на страни: 12 | Димензии: 34х22х5 | Корица: тврда

Квизот содржи табла со бои и форми и ротирачки стрелки за избор на жетон со добиената боја или форма, жетони со различни бои и форми и 12 картички со задачи. Играчите најпрво ги вртат сите картички надолу, а потоа секој од нив извлекува по една картичка на којшто е фигурата што треба да ја направи. Играчот ја завртува или стрелката со форми или со бои, и на тој начин определува што може да извлече од она што му е потребно да направи фигура со картичките.

Цена: 390 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Заврти боја и облик

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-38-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Заврти боја и облик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in