Заврти – Поврзи – Запомни

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Заврти - Поврзи - Запамти | Бр. на страни: 22 | Димензии: 34х22х5 | Корица: тврда

Квизот содржи табла со 22 илустрации и ротирачка стрелка за избирање картичка што се извлекува, 22 картички со илустрации и 22 картички со бои во соодветен однос за секоја од картичките со илустрации . ПАРОВИ во овие игри се картичката со илустрација и картичката со боја што е соодветна во однос на таа илустрација. Најпрво треба да се направат сите парови за да можат играчите да се запознаат со нив. Цел: развивање на помнењето и на функционалното размислување.

Цена: 390 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Заврти – Поврзи – Запомни

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-37-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Заврти – Поврзи – Запомни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in