Зборот е светлина

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 64 | Димензии: 12x20 | Корица: /

„ Современата македонска писателка Ленче Милошевска, автор на четири книги поезија и четири романи, повторно ни се претставува со успешна книга поезија, насловена како Зборот е светлина. Самиот наслов ја симболизира творечката синергија која произлегува од логосот и светлината. Најновата поетска книга на Ленче Милошевска е производ на искуство, поетска зрелост и успешна постапка во одбирот на поетските дилеми, предизвици и тишини. Овие простори – творечки пориви, во реалноста се можеби подруги,  но во песните поместени во книгата се мајсторски искомпонирани целини“.

Братислав Ташковски

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Зборот е светлина

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-101-7

1 оценка за Зборот е светлина

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in