Здравствена психологија со психодијагностика

Оригинален наслов: Здравствена психологија со психодијагностика | Бр. на страни: 430 | Димензии: 25см | Корица: мека

Здравствена психологија е гранка на психологијата која ги изучува,формулира и систематизира психичките феномени,коишто произлегуваат од здраствена практика.Психодијагностика е психолошка гранка која во рамки на клиничката психологија и невропсихијатријата .

Цена: 750 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Меѓународен центар за славјанска просвета

Report an abuse for product Здравствена психологија со психодијагностика

Категорија:
ИСБН: 978608468931

Меѓународен центар за славјанска просвета

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Здравствена психологија со психодијагностика”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in