Здравје и растење

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Health and Growth | Бр. на страни: 18 | Димензии: А4 | Корица: /


Здравје и растење е една од тематските читанки предвидени како дополнителен
прирачен материјал за наставата по природни науки за 2 одделение.
Читанката се базира врз делови од учебникот за второ одделение, адаптиран
според наставната програма на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ
(Cambridge International Examinations).

Тематски читанки по природни науки за второ одделение:

• Здравје и растење

• Светлина и темнина

• Времето и животната околина

• Вселена

• Својства и промена на материјалите

• Примена на струјата

Цена: 100 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Здравје и растење

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-871-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Здравје и растење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in