ЗЕМАМ СТАРИ РАБОТИ

Автор: Sevim Ak
Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: ЗЕМАМ СТАРИ РАБОТИ | Бр. на страни: 28 | Димензии: 20х27 | Корица: /

Сликовницата „ЗЕМАМ СТАРИ РАБОТИ“ од познатата турска авторка на книги за деца Севим Ак. Приказната од оваа сликовница ќе ги одведе децата во една возбудлива авантура преку која тие ќе ја откријат вредноста на старите работи. Во центарот на приказната е ликот на девојчето Билге кое има неостварена желба да го добие инструментот што го посакува. Колку се вредни предметите, стариот инструмент на баба, стариот велосипед на мама, стариот речник, заборавената јадица и неколку стари играчки? Дали вредноста на работите се гледа токму тогаш кога треба да се продадат? Билге како и останатите деца мечтае да го оствари својот сон, но дали ќе успее во тоа? Сликовницата која е збогатена со соодветни илустрации, го насочува детето поинаку да гледа на работите околу себе и да научи да ја цени нивната вредност.

Цена: 180 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product ЗЕМАМ СТАРИ РАБОТИ

Категорија:
ИСБН: 978-6084-737-78-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ЗЕМАМ СТАРИ РАБОТИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in