Земјата активна планета

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Земјата активна планета | Бр. на страни: 95 | Димензии: 220x290 | Корица: /

Од своето раѓање нашата планета постојано се менува, континентите се поместуваат, карпите се преобразуваат, климата се менува. Во оваа книга е прикажана еволуцијата на една мошне жива планета - ЗЕМЈАТА.

Цена: 441 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Земјата активна планета

Категорија:
ИСБН: 978KK00006

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Земјата активна планета”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in