Земјата на петте кули

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Negeri 5 Menara | Бр. на страни: 424 | Димензии: 20 см | Корица: /

Романот Земјата на петте кули е инспириран од искуството на авторот за време на училиштните денови во Источна Јава, Индонезија а главните ликовите се инспирирани од неговите пријатели. Романот е приказна за момче коешто се открива себеси и раскажува повеќе од само патувањето на момчето Алиф – делото ни зборува за пријателство, соништа, возвраќање и верба. Земјата на петте кули позитивно инспирираше милиони луѓе ширум Индонезија. Една е од најпродаваните книги во историјата на Индонезија, а во 2012 година книгата е успешно филмувана.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Земјата на петте кули

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-064-9

Questions and Answers

You are not logged in