Земно и небесно лозје: поетска антологија на виното и лозата

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Земно и небесно лозје : поетска антологија на виното и лозата | Бр. на страни: 221 | Димензии: 29 | Корица: мека

Виното и поезијата отсекогаш оделе рака подрака. И двете ги опиваат душата и духот. Читателот на оваа книга ќе се увери во тоа дека виното е свет пронајдок, кон кој и ние треба да се однесуваме со света почит. Читајќи ги песните како вински пехари, и тој може да му се препушти на светото пијанство за кое говори Руми, а кое човекот го почувствувал уште пред Создателот да го насади првото лозје.

Цена: 500 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Земно и небесно лозје: поетска антологија на виното и лозата

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4850-22-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Земно и небесно лозје: поетска антологија на виното и лозата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in