Зен песме

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 1992
Оригинален наслов: Zen pesme | Бр. на страни: 96 | Димензии: 11x20 | Корица: /

„...Кокуши скитал низ јапонските предели, трагајќи по вистината во планините, шумите, на бреговите на езерата и морето. По преданието, ја пронашол една ноќ, длабоко во шумата, во едно јагленче кое се запалило повторно, претворајќи се во оган.“

Цена: 100 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Зен песме

Категорија:
ИСБН: 10011914

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Зен песме”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in