ЖАК И НЕГОВИОТ ГОСПОДАР

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Jacques et son maître | Бр. на страни: 144 | Димензии: 20 см | Корица: /

Кундера, во 1971 година, напишал драмски текст во којшто се раскажуваат авантурите на еден благородник и на неговиот слуга Жак. Поднасловот на текстот укажува дека драмата е почест на големиот Дени Дидро, особено на неговото дело Фаталистот Жак. Оваа драма е многу успешна варијација на основните теми од тој роман и продлабочување на парадоксите на Дидро, низ призмата на еден ироничен скептик од дваесеттиот век.

Цена: 290 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product ЖАК И НЕГОВИОТ ГОСПОДАР

Категорија:
ИСБН: 978-608-210-413-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ЖАК И НЕГОВИОТ ГОСПОДАР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in