Жед за живот

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Жед за живот | Бр. на страни: 582 | Димензии: 105x185 | Корица: /

Романизирана биографија за еден од најголемите холандски уметници - Винсент Ван Гог. На трагичен но, и на сосема реален начин го прикажува животот на уметникот кој целиот свој живот сликал без да здивне, а успеал да продаде само една слика. Тажна но вистинска приказна за овој уметнички гениј кој на крајот од животот ќе полуди и самиот ќе си го одземе животот.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 420 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Жед за живот

Категорија:
ИСБН: 978KK00318

1 оценка за Жед за живот

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in