Жед за живот

Publisher: Топер | Language: Македонски | Year: 2009
Original title: Жед за живот | Num. of pages: 582 | Dimensions: 105x185 | Cover: /

Романизирана биографија за еден од најголемите холандски уметници - Винсент Ван Гог. На трагичен но, и на сосема реален начин го прикажува животот на уметникот кој целиот свој живот сликал без да здивне, а успеал да продаде само една слика. Тажна но вистинска приказна за овој уметнички гениј кој на крајот од животот ќе полуди и самиот ќе си го одземе животот.
Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings
(1 customer review)

Price: 420 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Топер

Report an abuse for product Жед за живот

Category:
SKU: 978KK00318

1 review for Жед за живот

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in