Железната кочија

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Jernvognen | Бр. на страни: 192 | Димензии: 21 | Корица: мека

Во жешкиот летен ден, туристите во гостинска куќа на норвешки остров се шокирани кога откриваат дека еден гостин е пронајден убиен. Безимениот наратор, автор, е последниот човек што ја видел жртвата жива; набргу потоа, тој е вознемирен од врева како „штракање на синџири“. Еден локален жител му вели дека тоа е „железната кочија“, за која се вели дека претскажува смрт.

Детективот Асбјорн Краг е повикан од главниот град Кристијанија и започнува да го истражува убиството. Кога ќе се случи слична смрт на рамнината, повторно ѝ претходи морничавиот звук на железната кочија, која не остава траги. Уште една мистерија е додадена на мистеријата кога жртвата ќе се покаже дека е човек за кој се верува дека умрел неколку години порано...

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Железната кочија

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4995-03-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Железната кочија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in