Жена во црно

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 586 | Димензии: 20 | Корица: мека

Приказна за две ќерки од различни семејства, чиишто животи судбински се поврзани…
Еден ден ќе се случи нешто незамисливо! Абигејл Армстронг и нејзината мајка, Розали, кои работат за семејството Мериведер и кои секогаш биле како дел од семејството ќе бидат избркани бидејќи Розали ќе биде обвинета за кражба на еден дијамантски ѓердан. Една четвртина век ќе помине пред Абигејл повторно да ги види близнаците Лила и Вон Мериведер, нејзината најдобра пријателка и момчето во кое таа беше вљубена.

Дваесет и пет години подоцна…
Абигејл е сопственик на прославена домашна империја. Лила води шарман тен живот како жена на моќен
бизнисмен. Но, еден скандал ќе ја остави речиси банкрот. Во каприциозен пресврт на судбината, Лила е принудена да работи како куќна помошничка во домот на Абигејл, а Вон, е човекот кој всушност ќе го разниша светот на Абигејл и ќе ја присили да се соочи со минатото, т.е. каква девојка некогаш била.

Цена: 450 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Жена во црно

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-911-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Жена во црно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in