Жена во црвено

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 375 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

„Ејлин Гоуџ, прекрасна како и секогаш, ја напиша својата најдобра книга до сега. Жена во црвено е истовремено и длабока и интимна, огромно платно врз кое се протегаат времето и местото, како и нежен семеен портрет. Ја зедов книгава в раце и не можев да ја оставам додека не ја завртев последната страница. Подгответе се: овој роман ќе ве обземе. Неговата величественост не може да се опише со зборови.“ - Луен Рајс, најдобро продавана авторка според New York Times
Рангирано 5.00 од 5 според 5 рејтинзите на корисниците
(5 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Жена во црвено

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-547-2

5 оценки за Жена во црвено

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Убава книга со вешто испреплетени животни приказни на неколку ликови. Имав чувство дека некои тајни ќе бидат откриени од ликовите, односно ќе ги дознаат роднинските врски, што не се случи. Сепак, ова е книга која треба да се прочита.

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Navistina e interesno kako vnukot otkriva koja e zenata vo crveno! procitaj te ja i ke vi se dopadne!

 4. Rated 5 out of 5

  Весна Петреска (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  zoreach@yahoo.com

  odlicna

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in