Жена во црвено

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: 0 | Бр. на страни: 375 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

„Ејлин Гоуџ, прекрасна како и секогаш, ја напиша својата најдобра книга до сега. Жена во црвено е истовремено и длабока и интимна, огромно платно врз кое се протегаат времето и местото, како и нежен семеен портрет. Ја зедов книгава в раце и не можев да ја оставам додека не ја завртев последната страница. Подгответе се: овој роман ќе ве обземе. Неговата величественост не може да се опише со зборови.“ - Луен Рајс, најдобро продавана авторка според New York Times
Рангирано 5.00 од 5 според 5 рејтинзите на корисниците

Цена: 250 ден

0 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Жена во црвено

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-547-2

Questions and Answers

You are not logged in