Жената на прозорецот

Автор: Фин А. Џ.
Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 370 | Димензии: 21 | Корица: мека

Ана Фокс живее сама – таа е како затвореник во нејзината куќа во Њујорк, од каде што не може да излезе. Ги поминува деновите пиејќи вино (можеби повеќе отколку што треба), гледајќи стари филмови, присетувајќи се на подобри времиња… и шпионирајќи ги соседите.

И тогаш во куќата отспротива се вселуваат Раселови: татко, мајка и нивниот син тинејџер. Совршеното семејство. Но кога Ана една вечер набљудува низ прозорецот како и обично, и здогледува нешто што не треба да го види, нејзиниот свет почнува да се руши – и шокантни тајни излегуваат на виделина.

Што е реално? Што е замислено благодарение на тешките апчиња што ги пие за нејзината состојба? Кој е во опасност? Кој ја има контролата? Во овој нездраво неизвесен трилер, ништо и никој не е тоа што се чини дека е.

Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 440 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Жената на прозорецот

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-94-4

1 оценка за Жената на прозорецот

  1. Rated 5 out of 5

    biskovski18@gmail.com

    Иако почетокот е малку бавен, крајот е тотално неочекуван и возбудлив. Одличен психолошки трилер, препорачувам 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in