Жената во кафезот

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Kvinden i buret | Бр. на страни: 406 | Димензии: 13x20 | Корица: мека

СВЕТСКИ БЕСТСЕЛЕР
#1 СЕКТОРОТ Q
Прогонувана. Киднапирана. Но достоинствена. И борбена. Гребе со ноктите по голите ѕидови на просторијата во која е заробена додека прстите не почнат да ѝ крвават. Нема начин да одреди колку е часот или кој ден е, па неделите и месеците минуваат како на бескрајна лента. Прикриениот глас во темнината е груб и немилосрден. Вели дека сето тоа ќе престане кога ќе му одговори на едно едноставно прашање...
Детективот Карл Морк се враќа на работа по престрелка во која едниот од неговите колеги останува парализиран, а другиот е убиен. Карл се обвинува себеси, а колегите почнуваат да го избегнуваат. Шефот го преместува во новоотворениот сектор за нерешени случаи, наречен секторот Q. Единствениот вработен таму е сирискиот имиргант, Асад, кој всушност е чувар, но се покажува како талентиран и надарен детектив.
Карл одново ја започнува истрагата за случајот со исчезнатата млада политичарка Мерете Лунгор. Таа исчезнала пред пет години и се претпоставува дека е удавена, но нејзиното тело никогаш не е пронајдено. Карл смета дека нешто е пропуштено во истрагата. Навистина, Мерете не е мртва. Сè уште не.
Веднаш по објавувањето, книгата се искачила на првото место на топ-листите и се задржала на врвот на бестселери цела година! Според книгата е снимен и филм.
„Љубители на скандинавски трилери: земете си ја оваа книга навреме.“
BookPage
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 450 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Жената во кафезот

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-234-2

4 оценки за Жената во кафезот

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  в в (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Толку возбудлива и непредвидлива до самиот крај… ГЕНИЈАЛНА!

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Книга што се памти , возбудлива, реална, неповторлива. . .

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in