Женската психологија

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Feminine psychology | Бр. на страни: 268 | Димензии: 20 | Корица: мека

Oваа извонредна книга претставува реакција на теориите во кои доминира машкоста, меѓу кои и гледиштето на Сигмунд Фројд. Карен Хорнај, потпирајќи се на своето искуство како терапевт, ги пренесува сите апсекти на женственоста, строго тестирајќи ги сопствените тези, но и оние на Сигмунд Фројд – особено во однос на жените. Ќе прочитате за: фригидноста, мајчинските конфликти, недовербата меѓу половите, промените во личноста кај женските адолесценти, проблемите во бракот, потребата за љубов... Научете повеќе за жените, знаењето „внатре“ е зачудувачко!

Цена: 500 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Женската психологија

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-201-448-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Женската психологија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in