Женскост

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 104 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

Сме навикнале машкото и женското да ги сметаме и како душевни квалитети, а исто така, и гледиштето за бисексуалноста сме го пренеле на душевниот живот. Значи, зборуваме за тоа дека секое човечко суштество, во еден поглед се однесува на машки, а во друг на женски начин. Но набрзо ќе увидите дека ова е само приспособување кон анатомијата и кон конвенцијата. На поимите машко и женско вие не можете да им додадете ниту една нова содржина. Тоа разликувањ не е психолошко.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Женскост

Категорија:
ИСБН: 9789989282362

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Женскост”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in