Женското царство

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: /
Оригинален наслов: ЖЕНСКОТО ЦАРСТВО | Бр. на страни: 98 | Димензии: / | Корица: /

Чехов со својата позната и необична смисла за хумор овде ни ја раскажува приказната за Ана, млада и богата земјопоседничка. Таа е роб на својата позиција, која во еден момент сфаќа дека не живее онака како што посакувала и пред неа се појавува сета бесмислена голгота на нејзиниот живот. Ликовите и животните ситуации опишани од Чехов одговараат на реалноста и авторот наметнува актуелни прашања, кои и денес отвораат различни дискусии. Личноста на хероината, позицијата во која е сместена и менталните пресврти низ кои поминува го поттикнуваат читателот да размислува за одредени прашања од јавниот и личниот морал. Ова е приказна што ќе ве вознемири, но истовремено и воодушеви, на начин на кој може само вистинската уметност.

Цена: 200 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Женското царство

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-456-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Женското царство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in