Жито: одбрана поезија

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Жито: одбрана поезија | Бр. на страни: 86 | Димензии: 120х170 | Корица: /

Одбрана поезија од Рони Сомек „Рони Сомек совршено умешно ни ја предава својата поетска приказна преку крајно несекојдневни синтагми кои понекогаш се и парафрази на стихови од Библијата, а кои ја претставуваат стварноста во сета нејзина исчашеност и болност.“

Цена: 120 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Жито: одбрана поезија

Категорија:
ИСБН: 9989-928-52-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Жито: одбрана поезија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in