Живот

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Живот-Мојата приказна | Бр. на страни: 130 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Животот е борба. А колку потешка е борбата толку послатки се плодовите, толку посладок е животот.

Ниту еден живот не е обичен, но некои животни приказни имаат малку понеобичен тек. Таков е животот на еден човек кој доживеа многу и пропатува на најразлични места во светот запознавајќи многу луѓе, но запознавајќи се и себеси... И тогаш реши стварноста што ја живее, а која и ти ја живееш, да ја запише на картони. Веројатно веќе знаеш за кого зборуваме. Е па, Кристијан е многу повеќе од Човекот со картоните.

Запознај го одблизу и ѕирни колку „Живот“ се крие во неговата енергија. Да, многупати нè насмеал, но сега е време да дознаеме што се крие зад неговата насмевка. Зашто насмевките не кријат секогаш среќа. Понекогаш таму има и разбранувано море. Убавината е да научиш да пловиш и по него. Кристијан нека биде капетанот, а бродот, драг гледачу на животниот филм на Бомбакис, е токму оваа книга што ја држиш во рацете.

П. С. Внимавај при пловењето, понекогаш е тешко да се одржува рамнотежата кога едната страна на морето те смее, а другата те расплакува.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Живот

Категории: ,
ИСБН: 9786082308333

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Живот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in