Живот за живот

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Ditt livs affär | Бр. на страни: 84 | Димензии: 13x20 | Корица: /

По што сакате да ве паметат? И што ќе сторите ако имате последна шанса да ги поправите грешките од животот? Подготвени ли сте да ја платите цената? Дури и ако е премногу висока? „Живот за живот“ е длабока и емотивна приказна за тоа што е навистина битно за секого од нас. Зборува за едно храбро девојче што се бори со тешката болест и за еден човек што го достигнал врвот во светот на бизнисот, но поради обврските на кои им дал предност загубил секаков контакт со своето семејство. Бадник е. Човекот неочекувано добива можност да направи нешто исклучително што може да ја промени не само неговата туку и судбината на малото девојче што речиси и не го познава. Со хумор и со сочувство, Бакман нè потсетува дека животот е подарок со ограничен рок на траење, а нам ни останува да одбереме дали и како тој подарок ќе го споделиме со другите.

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Живот за живот

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-382-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Живот за живот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in