Животот е роман

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: La vie est un roman | Бр. на страни: 239 | Димензии: 21 | Корица: /

За него, сè веќе беше напишано. За неа, сè допрва требаше да се напише. „Еден априлски ден, мојата тригодишна ќеркичка Кери исчезна додека си игравме миженка во нашиот стан во Бруклин“. Така почнува приказната на Флора Конвеј, славната писателка позната по тоа дека се крие од очите на јавноста. Нема објаснување за исчезнувањето на Кери: вратата и прозорците во станот се затворени, камерите поставени во старата зграда во Њујорк немаат забележано некој да провалил. Полициската истрага не дава никакви резултати. Во исто време, на другата страна на Атлантски Океан, еден писател со скршено срце се крие меѓу ѕидовите на една стара, трошна куќа. Само тој го држи в раце решението на оваа мистерија. А Флора ќе го пронајде. Бестселер на кој му нема рамен. Во три чина, преполн со драматични пресврти, новиот роман на Гијом Мисо е величествена приказна за моќта на книгата и за желбата за живот на неговите ликови.

Цена: 199 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Животот е роман

Категории: ,
ИСБН: 978-608-208-683-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Животот е роман”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in