Животот те сака

Издавач: Издавачки Центар Три | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Life loves you : 7 spiritual practices to heal your life | Бр. на страни: 185 | Димензии: 19 | Корица: тврда

Една од омилените афирмации на Лујза гласи Животот те сака! Таа ги симболизираат нејзиниот живот и работата. Лујза Хеј и Роберт Холден заедно откриваат што навистина значат зборовите животот те сака. Смислата на оваа афирмација означува дека дека животот не ви се случува, туку постои заради вас. Во низата искрени разговори, соговорниците допираат длабоко во човековото битие, во моќта на љубовта, наклонетата природа на реалноста, пријателски настроениот универзум. Книгата Животот те сака! се состои од инспиративни приказни, корисни методи, молитви и вежби. Таа претставува практична филозофија што се заснова врз седум едноставни и ефикасни духовни вежби за самоисцелување. Љубовта опстојува дури и во свет полн со страв. Дури и кога мислите дека немате ништо, изобилството постои. Дури и кога сте во судир, мирот сè уште е тука. Дури и кога сте сами, постои помош. Дури и кога сте изгубени, постојат насоки. Сè што ви треба е тука. Овде и сега...

Цена: 280 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Животот те сака

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-6025

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Животот те сака”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in