Жонглер

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Žongler | Бр. на страни: 202 | Димензии: 21 | Корица: мека

Во тој свет на волци кои без милост се јадат едни со други, жонглира едно несакано суштество. Со празно срце, а со полни џебови, тоа гази сè пред себе, лишено од емоции и кога убива и пука и кога... Судбината сепак го сопира овој вешт жонглер и тој прави грешка, соочен со тивкиот противник – жената во сенка. Јазикот со кој се служи Зорана е толку автентичен, што јас се прашувам со кого таа се дружи... а мислам дека знам сè за неа? Жонглер е приказна од која ќе ве полазат морници, ќе ве заболи стомакот, но нема да ве пушти сè додека не ја прочитате докрај.

Цена: 449 ден 380 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Жонглер

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0707-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Жонглер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in