Зла крв

Автор: Арне Дал
Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Зла крв | Бр. на страни: 399 | Димензии: 195x125 | Корица: мека

Шведски литературен критичар е убиен на ѕверски начин на аеродромот Њуарк во Њујорк. Пред смртта бил брутално измачуван. Методата на тортура потсетува на тортурите применувани од Супер командосите за време на војната во Виетнам. Тоа е само почеток на неверојатната низа настани што ќе го доведе Пол Јелм и неговите колеги од Единицата А до најмрачните делови на човечката душа. Убиства, интриги, меѓународни политички заговори, романот Зла крв e вистински водич по мрачните игра на современиот свет. 
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 500 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Зла крв

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-32-1

Questions and Answers

You are not logged in