Златниот час

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The glittering hour | Бр. на страни: 486 | Димензии: 21 см | Корица: /

Уште едно прекрасно дело на светски познатата авторка Јона Греј. златниот час ве обзема со својата приказна за љубовта, загубата и врските кои не* поврзуваат.Ова е историска сага која го заробува вашето срце.Селина ленокс е млада жена која ужива во забавите, пијанките и се она што го прават младите луѓе обидувајќи се да остане настрана од скандали и озборувања. Лоренс Вестон е сиромашен сликар кој сосема случајно ќе влезе во животот на Селина.Помеѓу нив се создава љубов и покрај сите правила кои не ја дозволуваат. Но, сепак љубовта е посилна се* до моментот кога се случува трагедија...Години подоцна деветгодишната Алис ги открива тајните од минатото, вистината за сегашноста и надежта за иднината.

Цена: 390 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Златниот час

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0821-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Златниот час”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in