Златниот кафез

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: En bur av guld | Бр. на страни: 358 | Димензии: 20см | Корица: тврда

Џек и Феј имаат наизглед идиличен живот… барем така се чини на прв поглед. Таа е мажена за успешен бизнисмен со кого има прекрасна ќерка. Иако заедно ја започнале деловната империја, Феј е заробена во улогата на мајка и домаќинка, додека, пак, нејзиниот сопруг ги ужива сите привилегии од заедничкиот успех. Се откажала од кариерата поради семејството, но не ѝ е жал. Можеби има некои проблеми во бракот, но кој ги нема? Или, пак, ја нервираат сопругите на милионерите со кои е принудена да се дружи?
⋅∙⋅
Еден ден, Феј го затекнува својот сопруг со една од многуте негови љубовници. Но, дури и тогаш, таа е понизна и е подготвена да му прости за неверството. Сепак, тој бара развод од неа. Поради прецизниот предбрачен договор, по разводот, Феј останува без ништо, но ја зема судбината во свои раце, се присетува која била некогаш и започнува сѐ одново.

Таа во себе ја пронаоѓа старата Феј. Нејзиниот поранешен сопруг не знае што го чека, затоа што Феј одлучува да се одмазди и да престане да биде жртва...

Цена: 450 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Златниот кафез

Категории: , ,
ИСБН: 978-9989-33-830-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Златниот кафез”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in