Злосторството на Силвестер Бонар

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Le crime de Sylvestre Bonnard | Бр. на страни: 235 | Димензии: 120 х 170 | Корица: /

Злосторството на Силвестер Бонар е дело со кое се прослави добитникот на Нобелова награда за литература, Анатол Франс. Главниот лик на овој роман, Силвестер Бонар, е високопочитуван академик, среќен и задоволен од својот живот меѓу полиците со книги. Но откако ќе запознае една девојка, работите почнуваат да се менуваат... Бонар извршува злосторство. За многумина тоа и воопшто не е злосторство, но според правото, станува збор токму за тоа.

Цена: 210 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Злосторството на Силвестер Бонар

Категорија:
ИСБН: 978-608-223-052-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Злосторството на Силвестер Бонар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in