Знаеш ли да чуваш тајна?

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Can you keep a secret? | Бр. на страни: 387 | Димензии: / | Корица: мека

Запознајте се со Ема Кориган, млада жена со огромно срце, нескротлив дух и неколку мааали тајнички. Тајни што ги крие од нејзиниот дечко (како на пример тоа дека нема баш 52 килограми), тајни што ги крие од нејзината мајка (како на пример тоа кога и каде ја изгубила невиноста). Тајни што не би ги споделила со никој на светот, како на пример тоа дека истура кафе во цвеќето на злобната колешка на работа секогаш кога ја вади од такт. Сè додека не се најде во опасна ситуација за време на еден лет, па мислејќи дека авионот ќе се урне, во паника му се исповеда за сè по ред на непознатиот тип до неа. Но само неколку дена подоцна, се покажува дека тој не е толку непознат. Впрочем, Џек Харпер е милионерот кој ја поседува компанијата каде што работи Ема – значи, нејзин директор. И тој сега го знае секој најмал понижувачки детаљ за неа… „Ова е книгата која ми ја откри Софи Кинсела и никогаш нема да можам доволно да се заблагодарам. Откако ја открив, се заљубив и тргнав од книжарница во книжарница да барам повеќе книги од Софи. Едноставно ми требаше уште, уште и уште“.

Цена: 420 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Знаеш ли да чуваш тајна?

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-013-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Знаеш ли да чуваш тајна?”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in