Знакот на четворката

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The Sign of the Four | Бр. на страни: 136 | Димензии: 20 | Корица: мека

Последните четири години, младата дама Мери Морстон добива многу невообичаен подарок: „многу голем и сјаен бисер“. Пред десет години, пак, нејзиниот татко мистериозно исчезнува и никогаш не е пронајден. Сега, по толку изминати години, таа добива покана да го сретне својот непознат доброчинител. Како треба да постапи? Само Шерлок Холмс има одговор на ова прашање. Тој и д-р Вотсон ќе ја придржуваат младата госпоѓица на закажаната средба.

Романот „Знакот на четворката“, објавен во 1890 година, е вториот роман за лондонскиот детектив-аматер и неговиот помошник. Тука, познатиот двоец се соочува со една од најинтересните мистерии во нивните кариери: украдено индиско богатство, нераскинлива заклетва, едноног криминалец, канибал од тропските острови и демони од минатото, се само дел од оваа типична викторијанска авантура.

Цена: 360 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Знакот на четворката

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-267-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Знакот на четворката”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in