Ѕвезди и планети

Автор: /
Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: Планете и звезде | Бр. на страни: 60 | Димензии: 297х210 | Корица: /

Енциклопедијата содржи многу прашања и одговори  за ѕвездите и планетите, астрономијата, научниците, опсерваториите, кометите, метеорите, галаксиите и с¢ она што н¢ опкружува и што навидум е блиску и достапно, а сепак е толку далечно и непознато.
Од оваа ретка и значајна книга децата можат да дознаат: Дали на небото постои само едно Сонце? Зошто планетите имаат облик на топка? Ќе можат ли луѓето да патуваат на планетите? Постојат ли Марсовци? Дали се раѓаат нови ѕвезди? Што е тоа Вселена? Може ли да дојде до војна на ѕвездите? Што се тоа црни дупки? Дали еден ден ќе ги запознаеме вонземјаните? И безброј други мистерии, загатки и тајни...

Цена: 368 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Ѕвезди и планети

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-537-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ѕвезди и планети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in