1. Комплет – Шерлок Холмс 2. Тошо Малерот: монологија 3. Хари Потер и Одајата на тајните 4. Хари Потер и затвореникот од Азкабан 5. Тодор Александров (монографија) 6. Богат татко, сиромашен татко 7. Тајната на Алексови 8. Лесен начин да…

Види повеќе

1. Комплет – Принцезата Султана 2. Комплет – Најпосле љубов, Професорот и Бродолом 3. Лесен начин да ставите крај на пушењето 4. Тајната на Алексови 5. Комплет – Ватикански убијци и Светското зло и беда 6. Ако не постои утре…

Види повеќе

1. Комплет – Принцезата Султана 2. Сестрата на сонцето : приказната на Електра 3. Тајната на Алексови 4. Бедни луѓе 5. Апартман во Париз 6. Хари Потер и Каменот на мудроста 7. Дневникот на писателката 8. Менсфилд парк 9. Далеку…

Види повеќе

Зарем постои некој што пореално би ја претставил листата на најпродавани книги во Македонија за 2019 год. од единствената онлајн книжарница КупиКнига.мк која претставува агрегатор на понудата од скоро сите издавачки куќи во Македонија и регионот. Читателите повторно го ставија…

Види повеќе

КупиКнига.мк добитник на награда за „Сајт на годината“ во категоријата „Образование, наука и култура“! Голема благодарност до сите кои гласаа! Нашиот сајт постои веќе 7 години и секоја година е поуспешна од претходната токму поради нашите верни корисници и љубители…

Види повеќе

„Фер со потрошувачот“ е сертификат кој се доделува на компаниите кои имаат фер однос со потрошувачите, сакаат да ја стекнат нивната лојалност и да ја подобрат конкурентноста на домашниот и на странскиот пазар. Вкупно 45 компании денеска го добија сертификатот „Фер…

Види повеќе

  Најпродавани за време на КупиКнига.мк саемските ПОПУСТИ 2019 год. – книгите на издавачката куќа БАТА ПРЕС! Оваа година, за време на саемот КупиКнига.мк имаше понуда од безброј ПОПУСТИ и ПОДАРОЦИ за читателите. Продажбата беше значително поголема од вообичаено, а…

Види повеќе

Тимот на КупиКнига.мк присуствува на работилницата со компании добитници на сертификатот „Фер со потрошувачот“ за завршување на постапката за сертификација поканети од Здружението на консултанти и бизниси „Креација“, Организацијата на потрошувачите и Асоцијацијата за развојни иницијативи „Зенит“.   Нашата компанија,…

Види повеќе

Почитувани наши читатели, ве известуваме дека КупиКнига.мк ја промени својата локација. Нашата нова адреса е Булевар Партизански одреди 102/2-1, Скопје. Ве молиме контактирајте нѐ на нашите телефонски броеви доколу имате дополнителни прашања. Со почит, вашата единствена онлајн книжарница КупиКнига.мк!

Види повеќе

Кој подобро би ја претставил листата на најпродавани книги во Македонија за 2018 год. од единствената онлајн продавница КупиКнига.мк која претставува агрегатор на понудата од скоро сите издавачки куќи во Македонија и регионот. Читателите повторно го ставија на првото место…

Види повеќе

Добитник на книгата „Девојките од платната“ е Наташа Перчуклиевска. Честитки за наградата и уживајте во пишаниот збор со КупиКнига.мк! Пријавете се на следниот линк и станете потенцијален добитник на книгата „Што ако ова е рајот?“ – https://kupikniga.mk/kniga-podarok/   

Види повеќе

Добитник на книгата „Смртоносна терапија“ е Дарко Русевски. Честитки за наградата и уживајте во пишаниот збор со КупиКнига.мк! Пријавете се на следниот линк и станете потенцијален добитник на книгата „Девојките од платната“ – https://kupikniga.mk/kniga-podarok/   

Види повеќе

Изминатиов месец јули, беше месецот на летните попусти на КупиКнига.мк! Сите љубителни на пишаниот збор имаа можност да си купат книга на ПОПУСТ! Имате можност да бидете дел од оваа јулска приказна и да искористите попуст уште ДВА ДЕНА! Ви…

Види повеќе

Оваа недела, КупиКнига.мк ви нуди големи попусти за да ви посака добредојде на новиот сајт! Обезбеде си залиха за на плажа додека трае попустот, наполнете си го куферот за уживање на сонце и читање на најдобрите и најпопуларните книги. Тимот…

Види повеќе

Многумина од нас секогаш кога ќе помислат на книга се одлучуваат за страници исполети со нежност. Љубовните книги многу често знаат да ни ја вратат вербата во љубовта. Сите оние кои трагаат по љубов и романтика ги советуваме да ги…

Види повеќе

Сезоната на летни одмори започна, а не постои поголемо уживање на плажа од читањето книги, особено за вистинските вљубеници во пишаниот збор. Во подготовките за летниот одмор, ние ви нудиме три предлози што може да ги ставите во куфер веднаш:…

Види повеќе